Her kategorinin, o kategori alanında uzman ama doğrudan müşteri hizmetleri sektöründe faaliyet göstermeyecek şekilde tarafsız bir jürisi var.

Arena’da jüri başkanı, katılımcı projeleri değerlendirme süreç ve kriterlerinden bahsederek neden bu 3 projeyi uygun gördüklerini izleyicilere aktaracak ve tarafsız bakış açısı şeffaf bir biçimde izleyiciye ulaşacak. 

Aynı zamanda jüri, değerlendirme süreci sonunda aday olan ancak seçilmeyen projelerin sahiplerine de bir mektup ulaştırarak, sonuçların sebepleri hakkında bilgi verecek, böylece soru işareti bırakmayacak. 

Jürimizi Tanımak İster Misiniz? 

Doç.Dr. Taşkın DİRSEHAN, pazarlama alanında Galatasaray, Marmara ve İstanbul üniversitelerinden lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini almış ve çeşitli kurumsal firmalarda çalışmıştır. Pazarlama Araştırmaları ve Bilişim Sistemleri Yönetimi başta olmak üzere çeşitli üniversitelerde ve Université Paris 12’de dersler vermiştir.

2010 yılında basılan “Örneklerle Temel Deneyimsel Pazarlama”,

2012 yılında basılan “Müşteri Deneyimi Tasarımı ve Yönetimi”

2015 yılında basılan “Tüketici Zihninde Noktaları Birleştirme Oyunu: Marka Kavram Haritaları”

isimli, alanında öncü olan kaynak kitapların yazarıdır. Ulusal ve uluslararası konferanslara davetli konuşmacı olarak katılmış; akademik çalışmaları, Boğaziçi Journal ve Qualitative Market Research dahil olmak üzere çeşitli ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmıştır. Aynı zamanda ulusal ve uluslararası bilimsel dergi ve konferanslarda hakemlik yapmaktadır. Ayrıca, Harvard Business Review Türkiye ve Bloomberg Businessweek Türkiye dergilerinde yazılar yazmaktadır. Halen, Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmakta ve bölüm Erasmus koordinatörlüğü görevine devam etmektedir.

 

Yrd. Doç. Dr. Cem Duran, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. Sonrasında aynı dönemde Marmara Üniversitesi’nde Pazarlama ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Finans alanında MBA yapmıştır. Dr. Cem Duran 2016 Yılında İTÜ İşletme Mühendisliğinde “Müşteri Deneyimi Yönetimi” konusundaki tez çalışmasını bitirerek Doktor unvanı almıştır. Lisans mezuniyetinden sonra Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde 2 sene “Pazarlama Uzmanı” olarak çalıştıktan sonra Newyork Üniversitesinde “Coaching Skills for Manager” sertifika programına katılmıştır. 2007 yılında İstanbul Deniz Otobüsleri’nde (İDO) 5 yıl “İş Geliştirme Yöneticisi” olarak çalışmış ve İDO’nun özelleştirme sürecinde aktif rol almıştır. Aynı dönemde Türkiye’nin ilk ve tek Photo Marketing Ajansı, Photoshoter’ı kurmuştur. Etohum’da başvuru değerlendirme sürecinde görev almış ve girişimcilere değişik projelerde mentorlük yapmıştır. 2014 yılında YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Müdürü ve YTÜ Teknopark Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başlamış bu süreçte bir çok TTO ve Teknoparkın kuruluş sürecinde danışmanlıklar yapmıştır. 2017 yılı başından beri İstinye Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde Bölüm Başkanlığı yapmakta ve aynı üniversitenin Teknoloji Transfer Ofisini yönetmektedir.

Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Aygören, Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünde pazarlama alanında yardımcı doçent öğretim üyesidir. Boğaziçi’ne katılmadan önce İTÜ İşletme mühendisliği bölümünde yardımcı doçent olarak görev yapmıştır. Pazarlama Yönetimi, E-ticaret, Girişimcilik, Yeni Ürün Tasarımı, İnovasyon, ve Uluslararası Pazarlama konularında dersler vermektedir. Ayrıca Boğaziçi Üniversitesi Teknopark Yönetim Kurulu üyesi, Girişimcilik Merkezi müdür yardımcısı ve İnovasyon Merkezi yönetim kurulu üyesidir.

Aynı zamanda İnovasyon ve Girişimcilik sertifika programının ve Uluslararası Rekabet ve Ticaret yüksek lisans programının koordinatörüdür. Startup’ların değer üretimi, büyük şirketlerin yenilikçi ve girişimci olması, marka yönetimi, tüketici tercih davranışı ve siyasal pazarlama konularında araştırmalar yapmaktadır.

Akademiye katılmadan önce, Procter and Gamble’da inovasyon üzerine çalışmış ve ardından mobil teknolojiler ve e-ticaret üzerine girişimlerde bulunmuştur. Lisans eğitimini ODTÜ Elektrik Elektronik mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Koç Üniversitesi ve London Business School’dan MBA derecesini, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden de pazarlama alanında doktora derecesini almıştır. Ayrıca doktora sonrası araştırma için 2014 yılı güz döneminde University of California, Berkeley’de ve 2016 yılı yaz döneminde Stanford Üniversitesi’nde misafir akademisyen olarak görev yapmıştır.

Halen çeşitli firmalar için pazar araştırmaları, müşteri yönetimi, girişimcilik ve inovasyon konularında danışmanlık ve eğitim vermektedir. Endeavor Türkiye’de akademik danışma kurulu üyesi olarak bulunmakta ve bir çok organizasyon için çeşitli programlara destek vermektedir. Aynı zamanda BloombergHT kanalında haftalık olarak yayınlanan “Girişimcilik Dünyası” isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. 

Moderatörümüzü Tanımak İster Misiniz? 

1981 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Uğur Özmen, kariyerinin ilk
adımını Price Waterhouse Consultancy’de attı. 40 yıla yakın bir süre boyunca danışmanlık, deniz
acenteliği, eğitim, leasing ve bireysel bankacılık gibi hizmet sektörlerinde çalıştı. Bireysel bankacılık
konusunda birçok ilkin altında imzası bulunan Özmen, Türkiye’nin ilk taksitli banka kartı olan Taksitcard’ın
yaratıcısı olarak tanınıyor. Uğur Özmen, kariyerine Pisano Müşteri Deneyimi Danışmanı olarak devam
ediyor.